Monday, 15 September 2014

Nadchodzące rowerowe imprezy - Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu


Koniec wakacji wcale nie musi być równoznaczny z końcem rowerowego szaleństwa i przeróżnych imprez z tym związanych. Rozpoczyna się właśnie Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który potrwa od dziś do 22 września. Bike Belle włącza się aktywnie w jego przebieg. Zobaczcie, gdzie warto pojawić się w ten weekend!


Już w najbliższy piątek, 19 września o godzinie 16.00 na Miasteczku AGH, przy ulicy Rostafińskiego 7 (boisko do kosza), rozpocznie się Muzyczny Rowerowy Festiwal. Na imprezę wstęp jest wolny. Czeka na Was mnóstwo atrakcji! Jakich? Dla wszystkich rowerzystów przewidziany jest upominek, dla tych, którzy chcą sprawdzić stan swojego jednośladu zagwarantowany jest bezpłatny serwis rowerowy, a dla umęczonych po całym dniu pracy – pyszna kawa prosto z rowerowego ekspresu! Dla rowerowych elegantek oraz gadżeciarzy BikeBelle także przewidziało coś fantastycznego – na festiwalu będziecie mogli spersonalizować swoje dwa kółka dzięki naszym akcesoriom! Zabawa potrwa do 21.


W sobotę zapraszamy Was do Ogrodu Sztuk, przy ulicy Rajskiej 12, na IX Międzynarodowy Festiwal Filmów Rowerowych. Przegląd zaczyna się o 19.00, toteż będziecie mieli sporo czasu, żeby odespać po Muzycznym Festiwalu! 


Ponadto będzie mogli wziąć udział w Parking Day, zwiedzić bezpłatnie Muzeum Inżynierii Miejskiej, do którego dojedziecie zabytkowym tramwajem linii "0". Więcej informacji na tej stronie

Tyle w Krakowie. Co będzie się działo w innych miastach? 

Łódź: przygotowano warsztaty z planowania przestrzennego, Giełdę Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej czy drzwi otwarte Zajezdni Brus. Więcej informacji tutaj.

W Częstochowie odbędzie się, zapowiadający się ciekawie, wyścig Człowiek vs Tramwaj, czy inauguracja Szlaku Historycznego Reduta Częstochowa. Zobaczcie, co jeszcze się wydarzy.

Wrocław przygotował bardzo urozmaicony program: w sobotę odwiedzicie Zajezdnię Borek, gdzie czekają na was pokazy taneczne, mini-mecze, czy przejażdżka turystycznym tramwajem wodnym; na Politechnice posłuchacie wykładów dotyczących transportu, w niedzielę warto wpaść na pilnik rowerowy na Świdnickiej. Pełny program tutaj.

W Warszawie atrakcje czekają na miłośników zabytkowego taboru komunikacji miejskiej - dzień otwarty przygotowała zajezdnia autobusowa Ostrobramska

Coś ciekawego dzieje się w Waszym mieście? Dajcie nam znać na media@bikebelle.pl, a my uzupełnimy powyższą listę :)

Ale i poza Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Tranposrtu kręci się rowerowo. Tym razem na sportowo, pod patronatem naszej najlepszej rowerowej zawodniczki. Wielbicieli mocnych wrażeń zapraszamy do Jeleniej Góry na Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska. Impreza zaczyna się o 10.00 oficjalnym treningiem na trasie zawodów. Komu nie straszny jest pot i łzy powinien tam być – zdecydowanie! Wszystkie informacje możecie znaleźć na stronie internetowej wydarzenia: www.grandprixmtb.pl.

Stay tuned – nie zsiadajcie z roweru.
http://www.bikebelle.pl/


No comments:

Post a Comment